RiskMonitor

Monitorując przez całą dobę stan usług IT oraz urządzenia w infrastrukturze, szybko i sprawnie identyfikuje wszelkie potencjalnie niebezpieczne zdarzenia. Następnie podejmuje szereg działań dostosowanych do typu i skali zagrożenia.


RiskStudio to zaawansowany system, który automatyzuje proces wykrywania i usuwania cyberzagrożeń. Działa jak wirtualny specjalista ds. cyberbezpieczeństwa.

RiskStudio Zestaw działań i narzędzi do kompleksowego zapewnienia bezpieczeństwa ICT* w firmie:

 • Skan podatności (symulacja ataków) (narzędzie Nesus)
 • Audyt komunikacji sieciowej – detekcja na podstawie ruchu sieciowego oraz inwentaryzacja zasobów
 • Cyber Studio – zestaw narzędzi instalowanych u klienta Cechy:
 • End Ponit Protection kompleksowa ochrona urządzeń końcowych
 • DLP / PPL Data Lead Protection - ochrona przed wyciekiem danych

 • Zarządzanie kopiami zapasowymi
  – narzędzie i proces w firmie Integracja z GoPhis (symulacja ataków socjotechnicznych)
 • Dlaczego warto wprowadzić RiskStudio?

   

  Ofiarą cyberataku pada niemal 70% polskich przedsiębiorstw rocznie, niezależnie od wielkości czy branży.

  Nie pozwól, by Twoja firma dołączyła do tego grona. Zdobycie danych firmowych przez hakerów może skutkować szeregiem przykrych skutków: przerwaniem ciągłości operacyjnej biznesu, stratami finansowymi wynikłymi z przestoju w działalności, wysokimi karami RODO, utraconymi możliwościami biznesowymi, problemami wizerunkowymi…

   

  1 %
  średnich instytucji w Polsce
  doświadczyło ataku ransomware w 2022

  Dlatego w obecnych czasach koniecznym okazuje się kompleksowe zapewnienie bezpieczeństwa IT.


  To nie jest łatwe, zwłaszcza gdy na rynku brakuje specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa albo przedsiębiorstwa nie stać na zatrudnienie takiego pracownika na pełen etat.


  Właśnie po to stworzyliśmy nasz autorski system CyberStudio.

  Bezpieczeństwo firmowych danych

  zwłaszcza tych wrażliwych, oraz dbałość o stan infrastruktury i zgodność z regulacjami – to dwa kluczowe elementy bezpieczeństwa IT. Dlatego to właśnie na nich skupia się większość audytów IT. Jednakże, aby Twoja firma była jak najlepiej przygotowana na rozmaite scenariusze, potrzebny jest jeszcze jeden bardzo istotny element: odpowiednio skonstruowane procesy i procedury. W oparciu o wiedzę na temat skutecznego działania we wszystkich tych obszarach stworzyliśmy autorskie narzędzie audytorskie

  Dla kogo stworzyliśmy Automatyczny audyt Risk Monitor?

  Risk Monitor to pierwszy krok na drodze do bezieczeństwa IT Twojej instytucji.
  RiskMonitor to innowacyjny system do przeprowadzania audytu
  w formie ankietowego badania. Dzięki niemu w zaledwie 5-7 minut (jeśli należysz do kadry zarządzającej) lub w 30-40 minut (jeśli należysz do działu IT) łatwo i bez konieczności posiadania dużej wiedzy w tym kierunku przeprowadzisz samodzielny audyt bezpieczeństwa IT.
  A następnie namierzysz obszary, które wymagają natychmiastowych działań. W ten sposób sprawnie zminimalizujesz ryzyko zagrożeń i uchronisz się przed możliwymi stratami.

  Samodzielny audyt nie oznacza jednak, że Twoja firma zostanie z tym zagadnieniem sama. Po zakończeniu audytu omówisz wyniki z naszym ekspertem, który wskaże Ci kolejne kroki na drodze do zapewnienia ciągłości operacyjnej firmy oraz jej pełnego zabezpieczenia przed zagrożeniami.

  Brzmi dobrze?

  Jakie korzyści przyniesie RiskStudio

  1. Automatyzacja procesu wykrywania i usuwania cyberzagrożeń

  Risk Monitor zapewni moduł, który utrzyma ciągłość w procesie zarządzania podatnością technologiczną poprzez automatyzację rutynowych czynności wymaganych do zapewnienia cyberbezpieczeństwa Twojej firmy. Task Management zadba o odpowiednie utrzymanie infrastruktury IT i wprowadzanie koniecznych usprawnień technologicznych. Jednocześnie sprawdzi, czy realizowane czynności operacyjne są zgodne z ustalonymi praktykami. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości zwiększy zakres obserwacyjny na kolejne osoby w organizacji, a także dostarczy zrozumiałych i jasnych informacji, jakie kroki warto podjąć.

  2. Moduł RiskComposer

  RiskMonitor zapewni ciągłą analizę każdego aspektu bezpieczeństwa w Twojej firmie, stosując korelację zdarzeń operacyjnych, procesowych i technologicznych. Na podstawie otrzymanych wyników umożliwi Twojej firmie kompleksową cyberochronę.

  Nad Twoją firmą będzie czuwać zautomatyzowany proces, realizowany na dwóch płaszczyznach. Pierwsza skupi się na stałym skanowaniu infrastruktury IT, co pozwoli na identyfikację hostów z niezweryfikowanym poziomem bezpieczeństwa, a tym samym na określenie wstępnego profilu ryzyka. Druga płaszczyzna z kolei umożliwi szczegółowe rozpoznanie technologiczne, analizę konfiguracji usług lub weryfikację zgodności z normami. Następnie system zaproponuje najlepszy sposób usunięcia wykrytego zagrożenia. Twoja organizacja pozostanie chroniona przez całą dobę, a Ty dowiesz się o incydentach tak szybko, jak to możliwe.

  3. Ochrona komputerów osobistych

  System został zintegrowany z platformami CERT, NASK N6 oraz MISP. Dzięki temu ma dostęp do najświeższych informacji o cyberatakach nakierowanych na Twój personel. A co z sytuacją, gdy pracownik wypełniający obowiązki zdalnie – a więc korzystający ze sprzętu poza środowiskiem sieci wewnętrznej – niechcący kliknie w link kierujący na niebezpieczną stronę internetową? Przygotowaliśmy się również na taką ewentualność. W systemie operacyjnym instalujemy specjalny komponent, który w momencie zagrożenia zatrzyma komunikację i nie dopuści do infekcji komputera. Dane Twojej firmy pozostaną bezpieczne.

  4. Identyfikacja zagrożeń z kategorii Insider Threat

  Chodzi tutaj o wszelkie sytuacje, w których zagrożeniem – intencjonalnie lub nie – stanie się użytkownik systemów IT w Twojej firmie. Na przykład dane konto zostanie przejęte i wykorzystane do zdobycia kluczowych danych firmowych. System analizuje aktywność kont użytkowników pod kątem m.in.: liczby aktywnych sesji na jednym loginie, typów i źródeł aktywnej sesji, aktywności na plikach i folderach, metadanych urządzeń, geolokalizacji. Szybko wychwyci każdą niespójność wskazującą na działanie intruza, a tym samym błyskawicznie zareaguje.

  5. Funkcjonalność PasswordLeaks

  Administratorzy IT w Twojej firmie otrzymają narzędzie identyfikujące wszystkie potencjalne skrypty z danymi uwierzytelniającymi zapisanymi w sposób jawny. Zyskasz stały nadzór nad środkami bezpieczeństwa kont uprzywilejowanych oraz procesami przetwarzania danych, których awaria może zaburzyć ciągłość operacyjną usług IT. Poza tym jeśli do sieci wyciekną loginy Twoich pracowników, system Cię o tym poinformuje. Dzięki temu ograniczysz ryzyko przejęcia kont pracowniczych, a więc nieautoryzowany dostęp do zasobów firmowych.

  ion

  6. Efektywne zarządzanie kopiami bezpieczeństwa

  Regularne tworzenie kopii zapasowych z kluczowymi danymi to jeden z fundamentów bezpieczeństwa każdej organizacji. System zweryfikuje sposób, w jaki generujesz i przechowujesz zdatne do użytku kopie zapasowe. W razie potrzeby zaproponuje konieczne usprawnienia. To nie wszystko. W ramach monitoringu technologicznego sprawdzi, czy nowe archiwa są tworzone zgodnie z wymogami i planem.

  7. Moduł Task Management

  moduł, który utrzyma ciągłość w procesie zarządzania podatnością technologiczną poprzez automatyzację rutynowych czynności wymaganych do zapewnienia cyberbezpieczeństwa Twojej firmy. Task Management zadba o odpowiednie utrzymanie infrastruktury IT i wprowadzanie koniecznych usprawnień technologicznych. Jednocześnie sprawdzi, czy realizowane czynności operacyjne są zgodne z ustalonymi praktykami. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości zwiększy zakres obserwacyjny na kolejne osoby w organizacji, a także dostarczy zrozumiałych i jasnych informacji, jakie kroki warto podjąć.

  8. Przystępne raportowanie

  System w wybranym przez Ciebie czasie przygotuje łatwy do zrozumienia raport odnośnie cyberbezpieczeństwa Twojej firmy. Znajdą się tam wszystkie istotne informacje na temat ilości i skali podatności środowiska IT, profilu ryzyk najbardziej zagrożonych hostów czy czasochłonności wdrażania usprawnień. Dzięki temu będziesz stale trzymać rękę na pulsie. Zyskasz aktualny stan wiedzy o poziomie bezpieczeństwa technologicznego czy potencjalnych zagrożeniach, co ułatwi zapewnienie optymalnej ochrony.

  9. Dostęp do informacji zarządczej

  System będzie automatycznie monitorować i raportować wskaźniki efektywności procesów w obszarze zarządzania cyberbezpieczeństwem. Sprawdzi takie czynniki, jak np.:  stan zagrożeń o charakterystyce wysokiego priorytetu; efektywność realizacji zadań; stan kopii bezpieczeństwa, efektywność procesu usuwania zagrożeń technologicznych. Wystarczy, że jeden raz dostosujesz parametry do charakterystyki biznesowej, by mieć stały dostęp do informacji, czy wszystkie mechanizmy kontrolne pozostają efektywne. I absolutnie nie musisz być ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa IT, żeby rozumieć, czy Twoja firma jest dobrze chroniona.

  Zestaw działań i narzędzi do kompleksowego zapewniania bezpieczeństwa ICT* w firmie:

  1. Skan podatności (symulacja ataków)

  2. Audyt komunikacji sieciowej

  wykrywanie na podstawie ruchu sieciowego  oraz inwentaryzacja zasobów  (narzędzie GreyCortex)

   

  3. Cyber Studio – zestaw narzędzi instalowanych u klienta

  • End Point Protection (kompleksowa ochrona urządzeń końcowych) – agenet CyberStudio
  • DLP / PPL Data Lead Protection (ochrona przed wyciekiem danych)
  • Zaradzanie kopiami zapasowymi – narządzie i proces w firmie
  • Integracja z GoPhis (symulacja ataków socjotechnicznych)

  4. Budowanie świadomości u pracowników:

  • Szkolenia fizyczne.
  • Szkolenia dedykowane

  5. CISO as a Service

  certyfikowany oficer bezpieczeństwa, który robi konsultacje czy audyty

  Potrzebujesz poprawić bezpieczeństwo IT?

  zostaw nam dane do kontaktu